تبلیغات

انــــــــــــعکاس جــــــــــــوانی

انــــــــــــعکاس جــــــــــــوانی
علوم ازمایشگاهی_تهـــــــــــــــران پزشکی_90 
نظر سنجی
نظرتون درباره اهنگ وبلاگ چیه؟


مراحل تهیه لام
1- دست چپ بیمار را گرفته به طوری كه كف دست به طرف بالا باشد. انگشت میانی (دومین انگشت بعد از انگشت شست) را انتخاب كنید (درشیرخواران انگشت شست پا را انتخاب كنید) انگشت را با پنبه آغشته به الكل پاك كنید و با مالش دادن آرام پوست انگشت گردش خون را تسریع نمائید.
2- نوك انگشت را با حركت سریع توسط لانست استریل سوراخ كنید، انگشت را به آرامی فشار دهید و نخستین قطره خون را توسط پنبه خشك پاك كنید.
3- انگشت را به آرامی فشار دهید. یك قطره خون در وسط لام تمیز شده قرار دهید (برای گسترش نازك) سپس با فشار وارده مجدد و بیشتر سه قطره خون به شكل سه راس مثلث و به فاصله یك سانتی‌متر از گسترش نازك روی لام قرار دهید. سپس خون باقیمانده روی انگشت را با پنبه پاك كنید.
روش گسترش
لام نازك خون:
از لام تمیز دیگری به عنوان گسترش دهنده استفاده نمائید. لام تهیه شده خون را روی سطح صافی ثابت نمایید و قطره خون را با لام گسترش دهنده تماس دهید و پس از پخش شدن آن تا كناره لام گسترش دهنده آن را به آرامی و با زاویه 45 درجه روی لام حركت دهید.
مطمئن باشید كه در مدت كشیدن گسترش نازك گسترش دهنده با سطح لام تماس داشته باشد
.
لام ضخیم خون:
برای تهیه آن از گوشه لام گسترش دهنده استفاده كنید. قطره‌های خون را (سه قطره) به سرعت ب
ا هم یك كنید تا گسترش ضخیم به دست آید.
خون نباید بیش از اندازه مخلوط شود و می‌توان با 3 تا 6 حركت به شكل دایره در آورد قطر گسترش ضخیم می‌بایست حدود یك سانتی‌متر باشد.
ثبت مشخصات:
با مداد روی كناره ضخیم‌تر گسترش نازك مشخصات بیمار را شامل شماره ردیف، تاریخ و در مناطق روستایی شماره ردیف و شماره قریه را ثبت نمائید. سپس لام تهیه شده را در سطح صاف دور از دسترس مگس، گرد و خاك و حرارت قرار دهید.
لام خون تهیه و خشك شده را به همراه فرم ثبت مشخصات بیمار (فرم شماره 6) هرچه سریعتر به آزمایشگاه ارسال دارید.
تذكر: مهمترین روش پیشگیری از ابتلاء به بیماریها شناخت بیماری و حفاظتهای شخصی و همكاری با ماموران می‌باشد. استفاده صحیح و مرتب دارو (برابر دستور) بهترین روش درمانی و جلوگیری از مقاومتهای دارویی می‌باشد. تهیه لام خون محیطی از افراد مشكوك وارسال به موقع به آزمایشگاه و درمان صحیح باعث كنترل بیماری و جلوگیری از بروز اپیدمی می شود.
جمع‌آوری اطلاعات و گزارش به موقع باعث شناخت احتمالی مشكلات توسط رده‌های مافوق و اقدام به موقع باعث كاهش مشكلات خواهد شد.
به خاطر داشته باشید: همیشه از لانست یك بار مصرف استفاده شود برای هر بیمار از یك لانست استفاده كنید. از دست زدن به خون تازه و تماس خون با دست در طول كاركردن و تهیه لامها خودداری شود.
لامهای خون تهیه شده را دور از دسترس مگس و گرد و خاك و حرارت نگهدارید.

نمایش تصویر در وضیعت عادی

 
[ دوشنبه 20 آذر 1391 ] [ 06:08 ب.ظ ] [ فرانک ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام ما6 تا دانشجوی علوم آزمایشگاهی تصمیم گرفتیم وبلاگی بسازیم که فقط علمی نباشه و در مورد موضوعات مختلف پست های خودمون رو بذاریم .با نظراتتون سعی در بهتر کردن این وبلاگ داریم .
مدیــــــر وبــــــــلاگ:فرانـــک
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

انعکاس جوانی

Online User